تبلیغات
مقالات و اطلاعات ورزشی - درباره افشین طباطبایی
مقالات و اطلاعات ورزشی

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 7 اسفند 1391

 افشین طباطبایی متولد سال 1340 تهران و فارغ التحصیل رشته الکترونیک از دانشکده صنعت الکترونیک دانشگاه شیراز میباشد. او بیش از سه دهه است که با تاسیس یک موسسه فرهنگی و آموزشی به ارایه محصولات آموزشی، کیتهای الکترونیک (امروزه آن را گجت مینامند) مبادرت ورزیده.

افشین طباطبایی از نوجوانی به مطالعه و داستان نویسی علاقمند بود، او هنگامی که کمتر از سی سال سن داشت به دیدار زنده یاد احمدمیرعلایی رفت، و سه تا از داستانهای کوتاهش را به او نشان داد احمدمیرعلایی به افشین طباطبایی که جوانی 26 ساله بود گفته بود برای نوشتن یک جمله باید هزار کتاب بخوانی، پس بهتر است این داستانها را بیاندازی دور و هر وقت آماده بودی دوباره بنویسی. افشین طباطبایی سالها در زمینه داستان نویسی کار کرد تا اولین مجموعه داستان کوتاهش 25 سال بعد از ملاقات او با مرحوم احمدمیرعلایی توسط نشر افراز با نام «چهارراه» چاپ شد. او همچنین رمان «در امتداد پاییز» (البرز) و «قاب عکس» (افراز) را نوشته است

.

افشین طباطبایی در زمینه ورزش نیز فعال بوده است. او کاراته را سال 1978 میلادی نزد استاد ذاکری (کان ذن ریو) در شیراز شروع کرد. سال 1359 زیر نظر استاد هرمزان کیوکوشین را آغاز و بعدا از استاد وحیدی درس آموخت. افشین از سال 1989 (1367) شخصاٌ به تحقیق و مطالعه در کاراته پرداخت و به گونه ای علمی و منطقی به ارایه بینش دیگری از کیوکوشین دست یافته است. او در سال 1999 میلادی توسط جان تیلور نائب رئیس سازمان IKOMatsushima

 به این سازمان دعوت شد، و با رایزنی و تلاش برای جلب نظر استاد محسن آشوری از پیشکسوتان کیو کوشین ایران سرانجام موفق شد در نوامبر سال 2000 میلادی سبک کیوکوشین کاراته ماتسوشیما را به دست استاد آشوری در ایران بنیان گذارد. در حقیقت افشین طباطبایی سنگ بنای اولیه سبک کیوکوشین کاراته ماتسوشیما در ایران را گذاشته است.

در نوامبر 2006 در سیدنی استرالیا به دان 6 ارتقاء یافت .او هم اکنون رییس کیوکوشین کاراته خاورمیانه، و عضو هیئت رییسه سازمان جهانی کیوکوشین کاراته ماتسوشیما است. افشین طباطبایی به سبب فعالیتهای مستمر و روابط گسترده چهره ای شناخته شده در بین نمایندگان غالب کشورها میباشد و به شهرتی بین المللی دست یافته است. افشین طباطبایی ضمن آموزش مستمر کاراته از یادگیری و بالا بردن دانش فنی خود نیز غافل نبوده است. بخشی از مقالات و پژوهشهای علمی او را در این سایت مشاهده میکنید. او چند کتاب در زمینه کاراته و هترهای رزمی نوشته است .

افشیت طباطبایی در حال حاضر بیشتر وقت خود را صرف پژوهش، مطالعه، آموزش، سخنرانی ، مشاوره با افراد در زمینه مثبت اندیشی و مقابله با ناهنجاری های اجتماعی و نوشتن کتاب مینماید. دیدگاه مثبت اندیشی او نگاهی نو و تازه را پایه گذاری کرده است. افشین طباطبایی دارای همسر و سه فرزند میباشد و هم اینک در اصفهان زندگی میکند. او 16 کتاب نوشته که تاکنون 6 جلد آن چاپ شده و مابقی در دست نشر میباشد.

ارسال توسط حسن رضایی
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin

ماتسوشیما مرکزی