تبلیغات
مقالات و اطلاعات ورزشی - شیوه مبارزه در کیوکوشین
مقالات و اطلاعات ورزشی

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 3 اسفند 1391

مسابقات کیوکوشین، ویترین تبلیغاتی این سبک برای جذب افراد به فلسفه­ کاراته است.

مشتری با مشاهده­ ویترین فروشگاهی، علاقمند به خرید شده و وارد آن­جا می­گردد، که دنیایی از کالاهای متنوع در آن­ وجود دارد. در ویترین، تنها کالایی نمونه­ برای ربودن چشم رهگذر قرار داده می­شود.

در رقابت­های ورزشی کیوکوشین، اصل حفظ سلامتی جسمی و روانی بازیکن است. میزان آسیب و جراحت باوجود اصابت ضربات سنگین، اندک و ناچیز می­باشد. ترکیب مقررات و قوانین به­ گونه­ ای است که خشونت را به صفر می­رساند. حضور فعال داور وسط و داوران کنار احتمال وقوع هرنوع حادثه­ ناگواری را، تا حد امکان، کاهش می­دهد. کسانی که وارد تاتمی مسابقه می­شوند از پشتوانه­ چند ساله تمرین مداوم و حرفه­ ای برخور دارند و همگی دارای اندام ورزیده، تکنیک­های کارا و مؤثر و تجربه­ زیاد هستند. براساس آمار پایین­ترین میزان حوادث و جراحت حین مسابقه به سبک کیوکوشین تعلق دارد.

یکی از اصول بسیار مترقی که در ذات مبارزه کیوکوشین وجود دارد، خودداری از گسترش دامنه­ حمله به حریفی­ است که آسیب دیده یا ضعف نشان می­دهد. اگر حریف از ضربه فرار کند یا به پشت بچرخد، حریف روبرو دست از حمله برمی­دارد. دیگر اینکه به حریفی که زمین بخورد، نباید حمله کرد. بیش از حد نیاز به حریف ضربه نمی­زنند. هنگام مبارزه­ دو حریف به چشم­های هم نگاه می­کنند، از قدرت و جسارت یکدیگر نیرو می­گیرند و شجاعت و شهامت را به حریف مقابل انتقال می­دهند. به جسم یکدیگر احترام میگذارند و از ضربات خطرناک و غیراستاندارد استفاده نمی­کنند.

اگر بازیکنی ضربه­ خطا و غیرقانونی بزند، امتیاز منفی می­گیرد و در نهایت از مسابقه اخراج می­شود.
برچسب ها: کیوکوشین اراک، ماتسوشیما،
ارسال توسط حسن رضایی
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin

ماتسوشیما مرکزی