تبلیغات
مقالات و اطلاعات ورزشی - چرا باید ورزش کنیم؟
مقالات و اطلاعات ورزشی

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 11 شهریور 1393
 

با افزایش سن تغییرات متعددی در قسمت های مختلف بدن ایجاد می شود. قلب ، ریه ها، سیستم عصبی، عضلات و استخوان ها دچار تغییرات ناشی از افزایش سن می شوندگرفتگی عضلانی زمانی روی می دهد كه عضله دچار اسپاسم شده و در آن حالت باقی بماند. این حالت توسط هر عاملی كه در انقباض یا ارتجاع عضله دخالت دارد رخ می دهد.

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

از تأثیر و اهمیت تربیت بدنی و ورزش بر ابعاد مختلف جسم و روان شنیده­ ایم. البته بیشترین كوشش در ارائه چگونگی افزایش یا تقویت قوای جسمانی بوسیله ورزش صرف گردیده و كمتر به ویژگی های سلامت روان پرداخته شده است.

 

در جوانی باید عضلات را قوی و محکم کرد تا در سنین بالاتر به آسانی دچار رخوت و سستی نگردند و از چهل سالگی به بعد دیگر نباید در بند تحکیم عضلات و حفظ زیبائی اندام بود بلکه ورزش را باید به منظور حفظ سلامت و طول عمر انجام داد و از پنجاه سالگی به بعد باید سعی کرد هر قدر ممکن است پیری را به عقب انداخت و از عوارض آن جلوگیری نمود.

 

بهداشت ورزشی و نكات ایمنی در محیط­ های ورزشی، علم حفظ تندرستی است، که درباره مراقبت از بدن و اصول یك زندگی سالم بحث می كند و هدف آن حفظ سلامتی بدن (جسمی، فكری، روحی) و پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری هاست.

 

اگر نگران چاقی بیش از حد و یا سلامت خود هستید، باید ورزش کنید اما دقت کنید که تمرینات ورزشی را در هر شرایطی با به کارگیری نکات ایمنی لازم انجام دهید.این امر هم درخصوص قهرمانان باتجربه و هم درباره ورزشکاران تازه کار صادق است و وقتی لزوم آن بیشتر مشخص می­ شود که قرار باشد در هوای گرم، تمرینات سنگین ورزشی انجام شود.

 

عرق کردن همیشه همراه ورزش و فعالیت­های سنگین بدنی بوده است که اگر بیش از حد عادی رخ دهد می­ تواند سبب از دست رفتن آب بدن شود که اتفاقی خطرناک محسوب می شود؛ زیرا بدن نمی تواند بدون میزان مشخصی آب و الکترولیت به فعالیت های خود ادامه دهد.


برگرفته از وبسایت: کیوکوشین افشین
برچسب ها: کیوکوشین اراک، مقاله های ورزشی، ورزش کردن،
ارسال توسط حسن رضایی
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin

ماتسوشیما مرکزی